~Hoş Zamanın Mekanı~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Türkiye gece görünüşü :D:D
AoE Tanıtım Yazısı EmptyPtsi 15 Haz. - 8:18 tarafından Ersoy Göyünç

» Gözlerim bozuk
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:58 tarafından kisish

» Abdestsiz
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:58 tarafından kisish

» Temel ve Maymun
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:57 tarafından kisish

» Tatil Bitti
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:56 tarafından kisish

» AoE Tanıtım Yazısı
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:50 tarafından kisish

» Oyunlar
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:46 tarafından kisish

» 50 görevi ve Anahtar yerleri
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:45 tarafından kisish

» ~ KniqhT 0nLine cLienT ve Tüm PatchLaR ~ SürekLi GünceL ~
AoE Tanıtım Yazısı EmptyC.tesi 13 Haz. - 17:41 tarafından Ersoy Göyünç

En iyi yollayıcılar
Admin
AoE Tanıtım Yazısı I_vote_lcapAoE Tanıtım Yazısı I_voting_barAoE Tanıtım Yazısı I_vote_rcap 
Ersoy Göyünç
AoE Tanıtım Yazısı I_vote_lcapAoE Tanıtım Yazısı I_voting_barAoE Tanıtım Yazısı I_vote_rcap 
kisish
merve
özlem

AoE Tanıtım Yazısı

AoE Tanıtım Yazısı Empty AoE Tanıtım Yazısı

Mesaj tarafından kisish C.tesi 13 Haz. - 17:50

Bilgisayar tarihinde pek az oyun Age of Empires serisinin ulaştığı başarıya ulaşabilmiştir. Serinin kazandığı ödül sayısı rekor sayılabilecek düzeyde ki, bu da belki de başarının en büyük ispatlarından biri. The Conquerors ek paketinin çıkmasının üzerinden yıllar geçmesine rağmen, bugün Microsoft’un multiplayer oyun platformu Zone’un en çok oynanan oyunu hala açık ara farkla Age of Empires serisidir.

Eskiden Age of Empires III’ün çıkıp çıkmayacağı bile henüz resmi olarak açıklanmamıştı. Bir Microsoft yetkilisinin “Bütün PC oyun projelerimizi iptal ettik” açıklaması yüreğimizi ağzımıza getirse de daha sonra yanlışını anlayıp eklediği “Age of Empires III dışındakileri iptal ettik” açıklaması serinin hayranlarını bir hayli sevindirdi. Peki, neydi Age of Empires serisini bu denli başarılı yapan?

Her şeyden önce Age of Empires serisi, artık oyunlarda (en azından strateji oyunlarında) en önemli şeyin multiplayer zevki olduğunun en büyük kanıtıdır. Age of serisini başarılı kılan, tek oyunculu senaryoları değil. Oyunun başarısında bunun da katkısı olduğu elbette ki yadsınamaz; ancak seriyi bugünlere taşıyan ve çıkmasından yıllar sonra hala en çok oynanan oyunların başında gelmesini sağlayan, kuşkusuz harika multiplayer sistemidir. Güç dengesi hiç bozulmadan yaratılan ırklar, ekonominin ve savaş yönetiminin oyunu kazanmadaki eşit dengesi, her ünitenin bir karşı ünitesinin olması, haritaya, oyundaki oyuncu sayısına ve sizin haritadaki yerinize göre devamlı değiştirmeniz gereken taktikler; yani oyunu ezbere oynamamak… İşte Age of Empires serisini bugünlere taşıyan özellikler sahip olduğu bu harika multiplayer sistemi.
kisish
Moderator
Moderator